Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 10:06 Bu haber 3860 kez okundu
 
ARÇELİK ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
- Haberi
ARÇELİK ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Arçelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde işini aşk ile yapan eğitimcileri bu yıl da unutmadı.

Arçelik, bu sene de düzenlediği etkinliklerle farklı bazı illerde olduğu gibi Banaz ilçemizde de seçilen ‘Yılın Emekli Öğretmenlerini’ni ödüllendirdi.

Arçelik, tüm hayatını eğitime adamış, binlerce öğrenci yetiştirerek topluma faydalı bireyler kazandırmış ve emekli olmuş öğretmenleri bu sene de ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ projesiyle ödüllendirdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Türkiye çapında farklı illerde bayilerin iş birliğiyle düzenlenen etkinliklerde ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ seçilen öğretmenlere emeklerinin çok küçük bir karşılığı olarak Arçelik 3893 KT Kurutma Makinesi hediye edildi.
Bölge halkı, doldurdukları anketlerde, öğretmenleri sosyal sorumluluk projelerinde yer alma, geçmiş mesleki başarıları ve kısıtlı kaynaklarla zor şartlarda görevini yerine getirme kriterlerine göre değerlendirdi. Bayiler tarafından bulundukları illerde düzenlenen ödül törenlerinde, anketler sonucunda belirlenen emekli öğretmenlere ödül sertifikaları takdim edildi.
Banaz’da aday olan onlarca öğretmenin içinde birinciliği ilçe tanıtımına katkılarıyla bilinen Ramazan Taylan 42 oyla kazandı. İkinci çevresindeki öğrencilere derslerinde karşılıksız yardımcı olan Birsen Yavuz Baykal 41 oyla olurken üçüncü de ilçemizin kalan tek Köy Enstitülü emekli öğretmeni Şahin Acar 24 oyla kazandı.
Erdemler Arçelik’te düzenlenen ödül törenine Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, İl Genel Meclisi Üyesi Abdulkadir Kılınç, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca ile çok sayıda öğretmen ve vatandaşlar katıldı. Arçelik’in Banaz’da Erdemler ile emekli öğretmenleri unutmamasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.
Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, hayatını eğitime ve öğrencilere adamış, son derece kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlere teşekkür etmek amacıyla bu etkinliği iki yıldır düzenlediklerini söyledi. Dinçer: “Şimdilik bazı illerde bayilerimizin değerli katkılarıyla düzenlediğimiz bu etkinliği önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz. Eğitim, bir toplumun geleceğini etkileyen en önemli unsurlardan biri. Bilinçli ve eğitimli bir nesil, kıymetli öğretmenlerimizin emeğiyle oluşur. Bu değerli insanları hiçbir zaman unutmadığımızı göstermek ve şükranlarımızı sunmak amacıyla ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ etkinliğini düzenlemeye başladık. Hepsi birbirinden özel emekli öğretmenlerimiz arasından bayilerimizin uyguladığı anket yardımıyla seçim yapıyor ve kendilerine özel bir hediye takdim ediyoruz. Öğretmenler günü vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin bu çok özel gününü bir kez daha kutluyorum” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: ARÇELİK, ÖĞRETMENLERİ, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı