Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 10:34 Bu haber 333 kez okundu
 
AKPARTİ’NİN 7. UŞAK İL KONGRESİ DÜN YAPILDI
AKPARTİ UŞAK İL BAŞKANLIĞINA FAHRETTİN TUĞRUL YENİDEN SEÇİLDİ
- Haberi
AKPARTİ’NİN 7. UŞAK İL KONGRESİ DÜN YAPILDI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 7. Olağan Uşak İl Kongresi dün yapıldı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye telekonferansla bağlandı.

AK Parti 7. Olağan İl Kongresi bugün Uşak, Denizli ve Mersin’de düzenlendi. Uşak’ta düzenlenen kongre Uşak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Uşak AK Parti Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak İl Başkanı Fahrettin Ertuğrul, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen kongrede konuşan Hamza Dağ, görev alan herkese başarılar dilerken, düzenlenen kongrenin bir önceki kongrede olduğu gibi tarihi bir kongre olduğunu belirtti.

Denizli, Mersin ve Uşak 7. Olağan İl Kongrelerine bir bağlantı gerçekleştirdi.
ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sene sınırlı katılımla yapmak zorunda kaldık. Şimdi buluşmalarımızı canlı bağlantılarla yapmaya çalışıyoruz. Bizim kalplerimiz daima birdir beraberdir. İnşallah 7. Olağan büyük kongremizi salgının kontrol alınmasıyla milletimizle birlikte en coşkulu şekilde toplamayı ümit ediyoruz. Bugün Denizli'de salonu görüyorum, iftihar ediyorum, Mersin'de Uşak'ta salonu görüyorum iftihar ediyorum. Bu birliğimiz beraberliğimiz inanıyorum ki bizleri 2023'e çok farklı taşıyacak ve 2024 yerel seçimlerinde de çok güçlü çıkmamızı sağlayacaktır.
Şu anda CHP'de tek adamcağız siyaseti işliyor. Türkiye'nin ilk siyasi partisini tek bir adamcağıza mahkum ettiler. Ülkemizde her genel başkanın bir geliş hikayesi vardır. Kasetle gelen tek genel başkan bu zattır" dedi.
Konuşmasının son kısmında ise "Esnaf ve sanatkarlarımıza müjde vermek istiyorum. Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin, 1 Ocak 20201 30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir. Hayırlı olsun" dedi.
Uşak İl Başkanlığına tek aday olarak aday gösterilen mevcut Başkan Fahrettin Tuğrul kongreye katılan partililere ve konuklara seslendi. Tuğrul; “Kıymetli dava arkadaşlarım bugün burada sizlerle birlikte bu coşkuyu ve heyecanı yaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz AK Parti, sadece siyasi bir oluşum değil, kutlu bir davanın adıdır. Bu dava samimi ve beklentisiz, gece gündüz koşan inanmış insanların davasıdır. Bu dava, Allah sizlerden razı olsun duasını almak için çabalayan insanların davasıdır. Bu dava, dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum varsa onun gözyaşlarını silme derdinde olanların davasıdır” dedi.
Öte yandan tek aday olan Fahrettin Tuğrul, tekrardan başkanlığa getirilirken Banaz’dan da Mehmet Nacar, Ahmet Özoğul ve Mehmet Keskin gibi isimlerin yönetime girdiği belirtildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: AKPARTİ’NİN, 7., UŞAK, İL, KONGRESİ, DÜN, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı