Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 09:36 Bu haber 421 kez okundu
 
15 TEMMUZ’A EĞLENCESİZ KUTLAMA
- Haberi
15 TEMMUZ’A EĞLENCESİZ KUTLAMA

İlçemizde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlenen bir programla kutlandı. Banaz Kaymakamlığı ve Banaz Belediyesi tarafından hazırlanan programda Banaz Müftülüğü’nün organizasyonunda okunan ilahi, dua ve Kuran’ı Kerim tilavetleriyle yadedildi.

15 Temmuz darbe girişimi veya 2016 Türkiye askerî darbe teşebbüsü, FETÖ’cü darbecilerin verdiği isimle Harekat Yıldırım veya Yurtta Sulh Harekâtı; 15-16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kendilerini Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan bir grup asker tarafından Türkiye'de gerçekleştirilen askerî darbe teşebbüsüne kalkışılmıştı. Bu karanlık gecede darbecilere karşı yapılan direnişte asker, polis ve sivil olmak üzere 251 vatandaşımız şehit olmuştu.

Ülkemizde Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilen buy gün için önceki yıllarda geniş kapsamlı kutlama programı düzenlenmişti. Bu yıl ise Koronavirüs dolayısıyla yaşanan pandemi sebebiyle kutlamalar kıstlamalı gerçekleşti.

Sosyal mesafe ve maske gibi pandemi kurallarına uygun olarak alanda yerini alan vatandaşlar Kaymakamlık ve Belediye tarafından organize edilen etkinlikte buluştu.
Program İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan program Kaymakam Oğuz Alp Çağlar'ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşması ile devam etti. İlçe Müftülüğü tarafından Kuran'ı Kerim tilaveti ve kasideler okundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler sahnede şiir ve kompozisyonlarını okudular.
15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili çeşitli film ve sinevizyon gösterilerinin ardından program 00.13'te camilerden de okunan selalarla sona erdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: 15, TEMMUZ’A, EĞLENCESİZ, KUTLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı