Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:16 Bu haber 1256 kez okundu
 
- Haberi

İlçemizde ilk defa düzenlenen bir aktivite ayakta alkışlandı. Geçmiş yıllardan günümüze sporu yapan, sporu seven ve katkıda bulunanlar ilçemize davet edilerek plaketle onurlandırıldılar.
Banaz’da futbol oynayan 2 sporsever Ali Öztürk ve Serkan Dilsiz, ilçedeki oldukça kötü durumda olan sosyal aktivitelere katkı sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenlediler. İlçede spor yapan abilerini, kardeşlerini düzenlenen etkinliğe davet edip bir araya getirerek hasret gidermelerini sağlayarak plaket onurlandırmak istediler.
Oldukça güzel düşünülmüş bu organizasyonun play-offta mücadele eden iki takımımızın ilçede oynayacağı güne denk getirilmesi ise ayrı bir incelik olarak değerlendirildi.
İlçe Spor Müdürlüğü ile yapılan koordinasyon sonucunda pazar günü bu organizasyon geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
Yıllarca ilçe sporuna emek veren ve hayatta olmayan büyükler rahmetle anıldı. Belediye Başkanı Zafer Arpacı’da etkinlikte hazır bulundu. Sonrasında ilçede spor yapan ve katkı sağlayan Metin Sönmez, Mevlüt Erkek, Refik Samancı, Ali Karataş, Vedat Sümercan, Erkin Sarıoğlu, Ali Gülener, Başaran Gülhan, Mehmet Demiral, Şevket Kaya ve yaklaşık 85 kişiye plaket verildi. Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Jandarma Bölük Komutanı Mustafa Akpınar, İlçe Spor Müdürü Ramazan Uzunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiseri Semih Esen, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Yıldırım, Başhekim Temsilcisi Doktor Serdar Arslan, AKP İlçe Başkanı Eşref Çelik, CHP İlçe Başkanı Etem Erdem, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdulkadir Kılınç ve Kürşat Ceylan katılımcılara plaketlerini verdiler. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Yeşil Banaz Gazetemizin Sahibi Erdal Sarıoğlu da katkılarından dolayı plaket alanların arasında yer aldı.
Duygulu anlar yaşanan etkinlikte ilçemizde yok olmaya yüz tutan dostluğun, kardeşliğin ve birleştirici gücü olan sporun güzellikleri yadedildi. Yeni jenerasyon sporcuların bu güzel AHDE VEFA düşünceleri, tüm Banazlılardan tam puan aldı. Bu güzel girişimlerinden dolayı Ali Öztürk’e, Ahşabın Ustası DAHEM Serkan Dilsiz’e ve İlçe Spor Müdürlüğüne Banazlılar adına TEŞEKKÜR ediyoruz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı